0

Ортопедична подушка для новонароджених

Ортопедична подушка для новонароджених

Передчасно народжені та немовлята з малою вагою тіла потребують особливого догляду протягом першого часу після народження у середовищі, яке має бути максимально наближене до природного. У лоні матері дитина перебуває у зручному положенні і отримує постійну тактильну стимуляцію від стінок матки, що сприяє розвитку головного мозку.

Вкрай важливо надати немовляті такого положення, в якому він почуватиметься максимально комфортно і зможе якнайшвидше зростати і набирати вагу. Але крихітні немовлята, що народились раніше терміну, поки що неспроможні довільно змінювати положення тіла. Слабкі м’язи недоношеного малюка не в змозі протистояти силі тяжіння. Він набуває розпластаної пози з розігнутими, відведеними і розгорнутими назовні кінцівками. Поступово така поза спричиняє аномальний м’язовий тонус та постуральні (пов’язані з неправильною позицією тіла) деформації. Саме тому для відтворення зручних умов та надання комфортного положення тіла при виходжуванні дітей рекомендовано використання спеціальних укладок, зокрема ортопедичних подушок для новонароджених.

Доведено, що природне положення тіла передчасно народженої чи маловагової дитини сприяє дозріванню і правильному формуванню кістково-м'язового апарату, грудної клітини, постави, моторного розвитку. Також воно має позитивний вплив на фізіологічні процеси життєдіяльності, такі як серцебиття, артеріальний тиск, температуру, травлення. У свою чергу, правильне положення голови сприяє гармонійному розвитку форми черепа, а також полегшує для немовляти іноді таку не просту задачу дихання. Ортопедична подушка для дітей забезпечує підтримку ще слабкої і тендітної шийки таким чином, що дихальні шляхи залишаються рівними та відкритими. В іншому разі, підборіддя наближається до грудної клітини, а в такому положенні дихання ускладнене. Також використання ортопедичної подушки для новонароджених запобігає такому порушенню як “плоска голова”. Воно може виникнути, коли дитина лежить тривалий час без зміни положення. Таке порушення може спричинити у подальшому складнощі з годуванням та розвитком координації рука-око.

Позиція тіла, наближена до внутрішньоутробної, знижує нервове збудження, почуття тривожності, страху, допомагає легше перенести больові відчуття, тобто попереджає виснаження нервової системи, що, в свою чергу, зменшує витрату енергії, а отже, прискорює набір ваги і скорочує загальну тривалість госпіталізації.

При виборі ортопедичної подушки для новонароджених слід звернути увагу на якість та гіпоалергенність матеріалів, з яких вона виготовлена. Зовнішня тканина має бути приємною на дотик, дихаючою та такою, що не подразнюватиме тендітну шкіру поспішайки. Також не завадить, якщо подушку дозволено прати у машинці. Форма подушки має бути вивірена досвідом та співпрацею зі спеціалістами неонатологами. Ортопедичні подушки для дітей ТМ “Раненько” відповідають вимогам та фізіологічним особливостям найменших пацієнтів, тому що створені за співпраці з лікарями неонатологами УДСЛ “Охматдит”.